- Készlet: Raktáron
- Reward Points: 12
- Termékkód: 7685
- Szerző: Milos Mijatovic
- ISBN: 9789635100026
- belív: színes
- Védőborító: nincs
- Oldalszám: 36
- Méret: 21 x 27 cm
- Kötés: keménytáblás
- Kiadó: TKK
Előző akciós ár: 1 290 Ft
Az előző 30 nap legalacsonyabb ára
Eredeti ár: 1 790 Ft
A könyv teljes ára
Weboldalunkon leadott rendelésekre érvényes ár
Általános iskolás gyerekek számára készült ismeretterjesztő sorozat, amelyből a világot formáló emberekről tudhatunk meg fontos és hasznos dolgokat.
A sorozat hat részből áll: Feltalálók, Uralkodók, Írók, Festők, Tudósok, Zeneszerzők.
A könyvben bemutatott feltalálók:
Szürakuszai Arkhimédész
(i. e. 287, Szürakusza, ókori Görögország–i. e. 212 körül, Szürakusza, ókori Görögország)
Arkhimédész volt a világ egyik legnagyobb matematikusa Newton és Gauss mellett. Egész életét a tudománynak szentelte. Ő volt az első, aki hozzávetőlegesen meghatározta a pi1 értékét. Bevezette a sűrűség fogalmát, és fürdőzés közben fedezte fel a felhajtóerőt. A nagy találmányai közül sokat használtak a például a mezőgazdaságban, és mértani tételei még mindig a matematika nélkülözhetetlen részei.
Johannes Gutenberg
(1398 körül, Mainz, Németország–1468, Mainz, Németország)
Gutenberg német kovács és feltaláló volt. Feltalálta és tökéletesítette a szedhető betűs nyomdagépet, ami papírra és pergamenre1 is nyomtatott. Bár hasonló gép létezett már a Távol-Keleten, de Gutenberg gépe lehetővé tette, hogy nagy számban és hatékonyan állítsák elő a könyveket. Ez a technológia forradalmi jelentőségű volt az egész világon, mindenki számára elérhetővé tette a könyveket.
Benjamin Franklin
(1706, Boston, USA–1790, Philadelphia, USA)
Franklin amerikai politikus, író, nyomdász és termékeny feltaláló volt. Ráadásul egyike az amerikai alapító atyáknak. Eredményei és találmányai jelentősek a tudományban. Neki köszönhető, hogy ma villámhárítót, hűtőszekrényt, elektromos akkumulátort, bifokális szemüveget, úszó- uszonyokat és még rengeteg más eszközt használhatunk.
James Watt
(1736, Greenock, Skócia–1819, Handsworth, Anglia)
Watt skót gépészmérnök volt. Az ipari forradalom1 atyjának tartják, az embernek, aki „mozgásba hozta a világot”. Javított Newcomen alig hatásos gőzgépén, létrehozott egy eszközt a szobrok másolására, kidolgozta a lóerő fogalmát, amit a járműmotorok teljesítményének mérésére használtak. A Királyi Természettudományos Társaság tagja volt Londonban. A teljesítmény mértékegységét, watt (W), róla nevezték el.
Samuel Morse
(1791, Boston, USA–1872, New York, USA)
Morse amerikai festő és feltaláló volt. Megépítette az első távolsági, elektromos szövegközvetítő eszközt, a telegráfot1, azaz a távírót. Megalkotott egy speciális nyelvet is, amelyben elektromos impulzusok sorát lehet betűkké és számokká lefordítani. Morse távírója hozzájárult a vasút, a katonai technológia, az ipar és a postai szolgáltatások fejlődéséhez.
Éteinne Lenoir
(1822, Mussy-la-Ville, Belgium–1900, La Varenne-Sainte-Hilaire, Belgium)
Étienne Lenoir belga mérnök volt, aki a hatékony belső égésű motort fejlesztette ki egy korábbi, nem hatékony típusból. Ez jelentős fordulóponthoz vezetett a gépjárművek tervezésében. A motor működésének elvét a mai napig alkalmazzák minden olyan járműben, melyek fosszilis üzemanyagot használnak. Továbbá hozzájárult Morse távírójának továbbfejlesztéséhez és a galvanizáláshoz is, amikor elektromos árammal hozunk létre fémbevonatot.